Kunratice jsou mistry severu

14. 11. 2014

Liberec - Fotbalová III. třída/ Po výhře 9:0 nad Raspenavou B se vyšvihly Kunratice do čela.

Vítězství Kunratic se dalo předpokládat, navíc hosté nastoupili s řadou více jak 50letých borců. Větším překvapením než prvenství Kunratic je výhra béčka Bulovky nad Krásným Lesem i plichta Bílého Potoka s Dolní Řasnicí. A tak je jak čelo, tak i spodek tabulky v několika bodech. Víska a Oldřichov vypadaly po pár kolech nadějně, ale nakonec jsou jejich výkony spíše zklamáním.

Krásný Les – Bulovka B 1:2 (1:0). Domácí vedli od 34. minuty brankou Štěpánka, ale béčkaři z Bulovky krátce po přestávce srovnali Vaňkem a v 62. rozhodl o jejich výhře teprve 15letý Pantůček. Rozhodčí: Dobrovolný, ŽK: 0:1, 80 diváků.

Jokers – Víska 3:1 (1:0). Žolíci konečně hráli v pohodě a dovolili soupeři skórovat pouze z penalty, kdy se trefil Hejl. Za domácí byli úspěšní: Kravchuk, Baborák a Prokop. Rozhodčí: Halík, ŽK. 2:1, 50 diváků.

Kunratice – Raspenava B 9:0 (4:0). Hostující rezerva fotbalových „důchodců“ nedokázala čelit lídrovi tabulky a málem bylo deset. Branky: Lachman 2, Bílek 2, Franc 2, Pospíchal, Čindějev, Klečka. Rozhodčí: Řípa, ŽK: 1:2, 30 diváků.

Habartice – Oldřichov 4:1 (2:0). Hostující Rác stihl po přestávce snížit dvougólové manko, a tak nebylo dlouho rozhodnuto o vítězi. Nakonec domácí v posledních pěti minutách dvakrát skórovali. Branky vítězů: Čejpa 2, Kyncl, P. Čumpl. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 0:1, 60 diváků.

Bílý Potok – Dolní Řasnice 4:4 (1:3). Domácí dokázali za nepříznivého stavu 0:3 zabojovat a skóre srovnat. Hosté pak ještě jednou vedli, ale o výhru je připravil v 86. minutě Petříček. Branky: Čuba 2, Brož z pen., Petříček – Kovačik, Turek, Kavur, Zrůst. Rozhodčí: Kejdana, ŽK: 1:2, 30 diváků.

Nové Město B – Horní Řasnice 4:1 (2:1). V utkání dvou bodově stejných mužstev se dařilo posíleným domácím. Branky: D. Jalovičár 2, Láznický, Šindler – Skarbouth. Rozhodčí: P. Svinka, ŽK: 1:1, 50 diváků.

Autor: Miloslav Cihlář